poniedziałek, 28 października 2013

Black Celebration

:) Dzisiaj przemówię :)
   Rzadko mi się zdarza coś pisać... nie widzę sensu w pisaniu tego w co jestem ubrana, wszak widać to na fotografiach :) No, chyba że, stoi za tym jakaś opowieść lub jest coś, o czym chcę się z Wami podzielić :)
Tak jak teraz :)
   Otóż rzecz miała miejsce w pięknym i różnorodnym kraju, jakim jest Italia :)
Wybrałam się ze swoją ciociunią na  zakupy do Lucca, miasta położonego w regionie Toskanii. Jednym z pierwszych sklepów w którym cokolwiek kupiłam, z tego co pamiętam dzisiaj, a było to bagatela 11 lat temu :D był sklepik przypominający te, w którym ubierają się babcie z moherowymi beretami na czele :p Jedna, jedyna rzecz przykuła moją uwagę, wisiała gdzieś pod sufitem...
Długa, czarna, a najważniejsze, iż prześwitująca i cała z koronki spódnica. Oczywiście Pani od razu mi ją zdjęła i skomentowała, że jest ręcznie szyta. To jeszcze bardziej podniosło w moich oczach jej wartość :) Bez zastanowienia zapłaciłam 95 eurasów nie zważając na zdumienie cioteczki :D I tak towarzyszy mi do dnia dzisiejszego.
   Nigdy nie było mi szkoda pieniędzy  na to, co mi się bardzo podoba i co przemawia samym istnieniem za mnie. Z opowieści mamy wiem, iż od dziecka lubiłam długie spódnice, przebrałam sie nawet za cygankę w przedszkolu, a swoją białą koronkową suknię komunijną wykorzystałam przy pomocy sąsiadki do bycia Panią Wiosną rownież w przedszkolu :)
   Bluzeczka właśnie jest darem od wspomnianej sąsiadki, pochodzi z lumpeksiku :)
   Na uwagę zasługuje jeszcze jedna rzecz, a mianowicie złoty, przepiękny, guzik, który przyszyty został do torebeczki. Torebka oczywiście od Pani Marysi z lumpeksu :) Uwielbiam małe torebunie :)
Ów guzik należy do mojej Babci Luci :) Pamiętacie opowieść o babcinym stroju do trumny? To właśnie jeden z trzech tych cudownych guzików był przyszyty do babcinej czarnej, koronkowej kamizelki.
Koniec słowa pisanego.
Teraz oglądajcie :)

fot. KAROL JAWOROWSKI


Spódnica - Butik Lucca, Bluzka - Lumpeks, Buty - Venezia, Torebka - Lumpeks, Okulary - Alviero Martini, Kolczyki - Glitter, Bransoletka - Jubiler w Krapkowicach (wyk. na moje życzenie), Paznokcie - Flormar 03, Miejsce - Sąd Najwyższy w Warszawie

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz